hfsxwif4mkst4tobx7c6

ساخت کاردستی آباژور خلاقانه

وسایل لازم

بشقاب یک بار مصرف

چسب گرم

مقوای سفید

قیچی و ماژیک

خط کش

پایه فلزی و لامپ

شیوه ساخت

برای ساخت این آباژور ابتکاری، شما در ابتدا به یک پایه که بلندی و کوتاهی آن به سلیقه شما بستگی دارد نیاز دارید. به کمک بزرگتر ها یک هلدور در بالای پایه وصل کنید و لامپ کم مصرف را در آن ببندید. می توانید از پایه های آماده ای که در بازار موجود است نیز برای این کار استفاده کنید.

مرحله بعد آماده کردن استوانه ای است که روی سر این پایه قرار خواهد گرفت. برای ساخت این استوانه شما می توانید به دو شیوه عمل کنید. یک مستطیل از مقوای سفید برش زده و دو لبه آن را از طول به هم بچسبانید تا یک استوانه منظم درست شود یا از سر های آماده موجود در بازار استفاده کنید.

در این مرحله وسط بشقاب یک بار مصرف را با خط کش پیدا کنید و یک علامت کوچک با مداد روی آن بگذارید. سپس نیم سانت از یک طرف علامت و نیم سانت از طرف مخالف آن نیز علامت گذاری کرده و به وسیله خط کش دو خط صاف از این علامت ها وسط بشقاب رسم کنید و این مستطیل را از وسط بشقاب صاف با قیچی برش بزنید.

کاردستی آباژور

کاردستی آباژور

سپس دو طرف بشقاب را با چسب گرم به صورت ایستاده روی این نوار باریک که از وسط بشقاب چیده شده بچسبانید و اجازه دهید تا خشک شود. همه بشقاب ها را به همین شیوه آماده کنید. پس از آن نیم بشقاب های ایستاده را از همان نوار وسط چسب زده و دور استوانه بچسبانید تا کاملا استوانه پوشیده شود. مرحله پایانی گذاشتن سر آبازور روی بدنه اصلی است. از زیبایی کاردستی تان لذت ببرید.

کاردستی آباژور

کاردستی آباژور

کاردستی آباژور

کاردستی آباژور

منبع : نیک صالحی niksalehi.com

پیشنهاد کتابخانه کودک
نظرات

پاسخ دهید