Untitled14

در مورد آسمان خراش ها بیشتر بدانیم

ساختمان های بسیار مرتفع را آسمان خراش می نامیم. این ساختمان ها از فولاد ساخته می شوند که هم محکم تر و هم سبکتر از سنگ و آجر هستند. در اواخر سال ۱۸۰۰ میلادی ، هنگامی که تولید فولادرایج شد ، معمارها شروع به استفاده از فولاد در ساختمان سازی کردند و آن را به شکل طویل و نازکی در آوردند که در اصطلاح امروز به آنها تیر آهن گفته می شود.

بعد از مدتی ساختمان ها مرتفع تر شدند و طراحان شروع به استفاده ازلوله های فولادی به جای تیر آهن های سنگین کردند. در برج ها ستون ها حامی و نگه دارنده ساختمان ها هستند. ستون ها از صفحه سخت فولادی تهیه می شوند.مشخص است که قسمت های سبک تر نیاز کم تری به تکیه گاه دارند و به همین دلیل معمارها می توانند برج ها را مرتفع تر بسازند.

دانستنیها

دانستنیها

                           

مرتفع ترین ساختمان دنیا کدام است؟

زمانی که در ژانویه ۲۰۱۰ساختمان سازی برج خلیفه در دوبی به پایان رسید ، این برج به عنوان بلند ترین ساختمان در دنیا شناخته شد. ارتفاع این برج ۶۲۹ متر است.

دانستنیها

دانستنیها

قبل از آن بلندترین ساختمان دنیا تایپه۱۰۱ بود.این برج در تایپه ،تایوان قرار دارد.این ساختمان در سال ۲۰۰۳ ساخته شد و ارتفاع آن۵۰۹ متر است.

دانستنیها

دانستنیها

بلند ترین برج دوقلو در دنیا برج های پتروناس در کولالامپور مالزی هستند.

دانستنیها

دانستنیها

بلندترین برج های مخابراتی

برج های مخابراتی علاوه بر این که کار مخابره امواج تلفن و رادیو وتلویزیون  را در کلان شهر های دنیا راحت تر می کنند به نوعی نماد آن شهر ویا کشور نیز محسوب می شوند .

وبرج مخابراتی توکیو با ۶۳۴ متر ارتفاع بلندترین برج مخابراتی دنیا است

دانستنیها

دانستنیها

 برج میلاد ششمین برج مخابراتی دنیا

برج میلاد در تهران یکی از مرتفع ترین برج های دنیا است و ارتفاع آن ۴۳۵ متر است.ساخت این برج در سال ۲۰۰۷ به پایان رسید. برج میلاد هم اکنون ششمین برج مرتفع دنیا است. این برج مخابرتی دارای مرکز همایش های بین المللی است. هتل ۵ ستاره و مرکز خرید از دیگر امکانات برج میلاد است.

دانستنیها

دانستنیها

دانستنیها

دانستنیها

دانستنیها

دانستنیها

منبع : نوجوان ها  nojavanha.com

مطالب مرتبط:

    پیشنهاد کتابخانه کودک
    نظرات

    پاسخ دهید